05.12.05. Daugavpilī apskatāma pasaulē vadošo fotogrāfu izstāde
Klimata pārmaiņas jau šobrīd skar visu planētu – plūdi, viesuļvētras, sausums un slimību izplatība ir realitāte. Paša darbības dēļ cilvēkam nākas maksāt dubultā – gan ar savu veselību, gan naudu. Lai palielinātu sabiedrības izpratni par klimata pārmaiņu cēloņiem un sekām tapusi fotoizstāde “NorthSouthEastWest – 360o skats uz klimata izmaiņām”. Tā bez maksas būs apskatāma Daugavpils Universitātē no 5. līdz 30. decembrim.
Izstādi veidojusi Lielbritānijas padome sadarbībā ar The Climate Group un prestižo foto aģentūru Magnum. Vadošie Magnum fotogrāfi apceļojuši visu pasauli iemūžinot ne tikai globālās sasilšanas izpausmes, bet arī risinājumus, kuri tiek izmantoti piesārņojuma samazināšanai. Viņu bildes atspoguļo klimata pārmaiņu draudus cilvēka veselībai, kultūrai un pat valstu pastāvēšanai. Tās parāda, ka globālā sasilšana ir daudz vairāk kā tikai vides problēma.
Izstāde ir daļa no globālas Lielbritānijas padomes kampaņas ZeroCarbonCity, kuras mērķis ir palielināt izpratni par klimata pārmaiņām un veicināt diskusiju par energoresursu problēmām saistībā ar pilsētvidi. Tā notiek 65 pasaules valstīs un popularizē vienkāršus, praktiskus pasākumus, kurus cilvēki var īstenot piesārņojuma samazināšanai.
Fotoizstāde ir lielākais no šīs kampaņas pasākumiem Latvijā. Novembrī tā bija apskatāma Latvijas Dabas muzejā, Rīgā. To papildināja arī citas aktivitātes – klimata politikas konference, publiska diskusija par klimata pārmaiņām, semināri bērniem, skolotājiem un vides speciālistiem. Arī Daugavpilī notiks seminārs fizikas un ģeogrāfijas skolotājiem „Atjaunojamā enerģija” un izglītojošas nodarbības bērniem par klimata pārmaiņām. Šo pasākumu partneri ir Lielbritānijas vēstniecība, Latvijas Republikas Vides ministrija, Latvijas Dabas muzejs, Daugavpils universitāte, „Vides projekti”, Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programma (UNDP) un Vides aizsardzības klubs. Informatīvi kampaņu atbalsta ClearChannel, „draugiem.lv” un „Apollo”.
Izstādes atklāšana Daugavpilī notiks otrdien, 6. decembrī plkst. 12.00 Daugavpils Universitātē, Vienības ielā 13. Tajā piedalīsies Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Ians Bonds, Daugavpils Domes priekšsēdētāja Rita Strode un Daugavpils Universitātes Rektore Zaiga Ikere.

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha